Jdi na obsah Jdi na menu

Lánská podzimní 2010

Ve dnech 11. a 12. září jsme se sešli na soutěži historických modelů na modelářském letišti MK Lány.

foto od Franty Brože:

V sobotu se létala kategorie modelů s pohonem elektromotorů.
Začátek patřil hromadnému startu modelů s motory třídy 600. Počasí nám přálo, na obloze ani mráčku, a tak se daly očekávat dobré výsledky.To se projevilo, když někteří přelétávali maximum 10 min. A.Roubal hned v prvním kole dokázal rozlomit model. Já jsem zase po problémech s akumulátory odstoupil. Mezi koly hromadných startů se létaly ostatní kategorie.

7.Fr.Brož……… 0 b

Kategorie modelů se střídavými motory se zúčastnilo sedm soutěžících. Létaly se tři starty a všechny se započítávaly.

7.Mil.Hořava…..Susann…….305

Kategorie s motory SPEED 400 se zúčastnilo osm soutěžících. I zde se započítávaly tři soutěžní lety. Pro tuto kategorii jsme určili motorový chod na

8.Jar.Mrhal……Čochtan………84

V kategorii BRC-EW , které jsou poháněny místo gumového svazku motorem Speed 300 s převodovkou se létalo na pět startů, všechny se započítávají do výsledků.

Výsledky kategorie BRC-EW
1.Ant.Roubal……Gypsy……….264+187+300+300+300=1351
2.Mil.Hořava……New Yorkem..300+300+300+208+159=1267
3.Jan Šafář…….King Burg……255+199+240+124+300=1118
4.Fr.Brož……….Le Vibrant……205+300+300= 805

Po sobotní soutěži bylo volné létání. Večer bylo rachejtlování na oslavu výročí založení modelářského klubu Lány.

Nedělní počasí se opět vydařilo, dorazila tradiční parta s modely poháněné spalovacími motory. Létaly se pouze tři kategorie, na Show nebyli soutěžící
a tak závěrem po odlétání soutěžních kategorií nám Mil.Hořava zalétal sestavu kterou jsme cvičně hodnotili.

Nejméně zastoupenou kategorií byla CRC-Atom. Ze tří startů se hodnotili dva lepší.

Výsledky CRC-Atom
1.Jar.Netáhlo……..Raketa 5…………..600+600=1200
2.Jiří Findejs………Gas-Bag…………..519+538=1057
3.Jar.Macháček…..Sirius………………342+600=942
4.Jiří Veinfurt……..Viking……………...413+436=849

V kategorii CRC-Classic se bojovalo hlavně až v rozlétávání, kdy takřka hromadným startem se rozhodlo o vítězi mezi čtyřmi soutěžícími. O třetí místo se připravil P.Svoboda, když jeho model při rozlétávání přistál přesně vedle plochy.

7.Jar.Netáhlo…………Raketa 5……….80

Krásná kategorie TEXACO byla dobře obsazena, výšky modelů na vyčištěné obloze byly na hranici viditelnosti, dosažení maxima nebylo zas tak jednoduché, v mnoha případech přistáním těsně mimo plochu letiště. Škoda, že někteří nemohli z časových důvodů dolétat soutěž. Smolařem byl Petr, kdy jeho model skončil rozpadem za letu a jeho části se našly až za lesem.